Prawo rodzinne i opiekuńcze

Radca prawny Paulina Pikulińska – Bołtromiuk udzieli Państwu doradztwa prawnego i pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego na każdym etapie postępowania. Jej białostocka kancelaria prawna zajmuje się w szczególności sprawami o:

Rozwód i separacje

Alimenty – Podwyższenie lub obniżenie alimentów, ustanie obowiązku alimentacyjnego, egzekucja alimentów

Kontakty z dzieckiem – Powierzenie wykonywania, ograniczenia, zawieszenia lub przywrócenia władzy rodzicielskiej.

Ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa

Ubezwłasnowolnienia

Podział Majątku wspólnego małżonków – Reprezentowania klientów na każdym etapie postępowania przedsądowego i sądowego przed sądami powszechnymi wszystkich instancji

Wsparcie prawnika

– dlaczego jest istotne podczas spraw rozwodowych?

Postępowania sądowe dotyczące rodziny i relacji małżeńskich często bywają trudne, stresujące i emocjonalne. Doświadczony radca prawny udzieli Państwu pomocy i wsparcia prawnego by mogli Państwo łatwiej przetrwać trudne chwilę związane ze sprawą rozwodową.

Władza rodzicielska po rozwodzie

– dlaczego warto mieć u swojego boku wykwalifikowanego prawnika?

Z władzą rodzicielską wiąże się szereg różnorodnych zagadnień prawnych. Władzę rodzicielską najczęściej ustala sąd podczas postępowania rozwodowego. W niektórych wypadkach można ograniczyć albo zawiesić władzę rodzicielską. Jeżeli któryś z rodziców został jej pozbawiony, można składać wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej. Ważne, aby nasi klienci z Białegostoku, Hajnówki i okolic byli doskonale przygotowani do wszystkich spraw o władzę rodzicielską.

Sprawy o alimenty

– na co trzeba się przygotować?

Na wysokość alimentów wpływa wiele czynników. Kolosalne znaczenie ma dobrze dobrana argumentacja w pozwie o alimenty. Należy przedstawić dowody które wykażą sytuację majątkową strony. Mowa tu o kosztach utrzymania dziecka albo możliwościach zarobkowych zobowiązanego. Udowodnienie zasadności żądania i jego wysokości może być trudne dla osób, które nie wiedzą, jak przebiegają sprawy o alimenty. Pomoc Mecenas Pauliny Pikulińskiej – Bołtromiuk, zwiększy Państwa szanse na to, że decyzja sądu będzie dla Państwa satysfakcjonująca.

Sprawy rodzinne

– zapraszamy do naszej kancelarii w Białymstoku i filii kancelarii w Hajnówce.

Jeżeli potrzebują Państwo fachowego wsparcia w prowadzeniu spraw rodzinnych zapraszamy Państwa do skorzystania z usług Kancelarii radcy prawnego Pauliny Pikulińskiej – Bołtromiuk. Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać Państwa oczekiwaniom.

Prawo rodzinne i opiekuńcze