Separacje Hajnówka

Separacja to czas na przemyślenia i podjęcie decyzji, czy nadal chce się z kimś być, czy jedynym wyjściem jest rozstanie. Możliwość spojrzenia na związek z dystansem ma kluczowe znaczenie w sytuacji zupełnego, lecz nie trwałego rozkładu pożycia. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do rozwodu, separacja jest procesem odwracalnym, a więc można ją znieść.

Separacja orzekana jest przez sąd, jeśli między małżonkami doszło do wygaśnięcia więzi emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej. Wówczas sąd musi również ustalić władzę rodzicielską nad małoletnimi dziećmi oraz wysokość kosztów ich wychowania i utrzymania. Małżonek uznany za winnego rozpadu małżeństwa jest zobowiązany do płacenia alimentów.

Skutki prawne separacji to:

  • powstanie rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami,
  • uchylenie domniemania, że ojcem dziecka urodzonego w trakcie separacji jest mąż matki,
  • niemożliwość dziedziczenia ustawowego,
  • wzmianka o separacji w akcie małżeństwa.

Radca prawny Paulina Pikulińska – Bołtromiuk – Hajnówka

Jeśli przechodzisz przez separację, potrzebujesz pomocy doświadczonego radcy prawnego, który zrozumie złożoność sytuacji. Paulina Pikulińska – Bołtromiuk ma duże doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących separacji. Od wielu lat uczestniczy w rozprawach sądowych, pomaga Klientom w przygotowywaniu niezbędnej dokumentacji czy zbieraniu dowodów. Jej pomoc jest nieoceniona na każdym etapie procesu o separację. Aby uzyskać sprawiedliwą ugodę i chronić prawa Klienta, opracuje sprawdzoną strategię działania. 

Separacje – filia kancelarii w Hajnówce

Twoje małżeństwo jest na krawędzi? Rozważasz separację? Jeżeli doszło do zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego, potrzebujesz najlepszej reprezentacji prawnej, jaką możesz uzyskać. Skorzystaj z usług radcy prawnego z Hajnówki. Paulina Pikulińska – Bołtromiuk od lat pomaga Klientom w sprawach rodzinnych, także w tych dotyczących separacji czy rozwodów. Zajmuje się nie tylko przygotowywaniem odpowiednich pism (wniosek o separację czy podział majątku) oraz wnoszeniem wniosków do sądu, lecz także:

  • konsultacją prawną, podczas której dokładnie wyjaśni Klientowi możliwe rozwiązania oraz konsekwencje prawne spowodowane separacją małżeńską,
  • negocjacjami z drugą stroną w celu ustalenia kwestii opieki nad małoletnimi dziećmi czy korzystania ze wspólnego mieszkania,
  • reprezentowaniem przed sądem. 

Separacja to bardzo stresujące przeżycie, dlatego wsparcie oraz profesjonalne doradztwo radcy prawnego jest niezwykle ważne. Nie musisz przechodzić przez ten trudny czas sam. Skontaktuj się z kancelarią radcy prawnego Pauliny Pikulińskiej – Bołtromiuk już dziś.

Prawo administracyjne