Separacje Białystok

Separacja to formalne, czasowe rozstanie małżonków. W przeciwieństwie do rozwodu nie dochodzi jednak do trwałego zerwania więzi między stronami. Małżonkowie nie mogą również zawrzeć związku małżeńskiego z inną osobą. Separacja jest orzekana przez sąd w sytuacji, gdy doszło do zupełnego (nie trwałego) rozkładu pożycia, a więc wygasły więzi fizyczne, emocjonalne i gospodarcze. Pociąga to określone skutki prawne, takie jak:

  • powstanie rozdzielności majątkowej między małżonkami,
  • pojawianie się wzmianki o separacji w akcie małżeństwa,
  • niemożliwość dziedziczenia ustawowego po małżonku w trakcie trwania separacji.

Wniosek o orzeczenie przez sąd separacji może być złożony zarówno przez dwóch małżonków, jak i przez jedną stronę (w takiej sytuacji nie trzeba uzyskać zgody współmałżonka). Warto nadmienić, że w określonych przypadkach, czasowe rozstanie stron nie jest możliwe. Mimo rozkładu pożycia małżeńskiego, separacji nie można uzyskać, jeśli naruszyłoby to dobro małoletnich dzieci lub gdy jeden ze współmałżonków jest ciężko chory.

Separacja – Białystok

Separacja ma na celu spojrzenie na związek małżeński z dystansem i bez emocji. To czas, który warto poświęcić na przemyślenie, czy nadal chce się wieść z kimś wspólne życie, czy jedynym wyjściem jest rozwód. Wybierając radcę prawnego, należy zdecydować się na osobę lojalną i dyskretną, ponieważ sprawy rodzinne zwykle związane są z intymną sferą życia. Radca prawny Paulina Pikulińska – Bołtromiuk ma duże doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych i mniej złożonych spraw dotyczących separacji. Dzięki temu zapewni profesjonalną obsługę prawną przed i w trakcie rozprawy.

Separacje –  kancelaria z Białegostoku

Separacja to dla każdego stresujące przeżycie, dlatego celem kancelarii jest rozwiązanie wszelkich kwestii prawnych, które pomogą zacząć Klientowi nowy rozdział życia. Radca prawny Paulina Pikulińska – Bołtromiuk specjalizuje się w sprawach rodzinnych, w tym w separacjach. Usługi kancelarii obejmują:

  • konsultację prawną – w trakcie rozmowy omówione zostaną konsekwencje prawne związane z orzeczeniem przez sąd separacji,
  • sporządzenie odpowiednich pism, takich jak wniosek o separację czy podział majątku,
  • wniesienie wniosku o separację do właściwego sądu,
  • negocjacje z drugą stroną, ustalenie kwestii związanych z mieszkaniem czy opieką nad małoletnimi dziećmi,
  • reprezentowanie przed sądem.

Szukasz pomocy doświadczonego specjalisty w sprawach dotyczących separacji? Skontaktuj się już dziś z mecenas Pauliną Pikulińską – Bołtromiuk, aby umówić się na konsultację. Radca prawny pomoże Ci w tym trudnym czasie.

Prawo administracyjne