Rozwody Hajnówka

Zgodnie z artykułem 56 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, warunkiem koniecznym do orzeczenia rozwodu, jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Oznacza to, że wygasły wszelkie więzi małżeńskie (gospodarcze, fizyczne, emocjonalne), a powrót do wspólnego pożycia nie jest już możliwy. O rozwiązaniu małżeństwa przez rozwód decyduje sąd na wniosek jednego bądź dwóch małżonków. Wyróżnić możemy:

  • Rozwód z orzeczeniem o winie jednego małżonka lub obojga – sąd ustala, która strona ponosi winę za rozkład pożycia. Może również zasądzić alimenty na rzecz niewinnego małżonka w sytuacji, gdy rozwód przyczynia się do pogorszenia jego sytuacji materialnej.
  • Rozwód bez orzekania o winie – strony postępowania dochodzą do porozumienia.

Jeżeli rozwodzący się małżonkowie mają małoletnie dzieci, sąd rozstrzyga także w następujących kwestiach:

  • władza rodzicielska,
  • kontakty z dzieci,
  • koszt utrzymania i wychowania dzieci – alimenty.

Rozwód – Hajnówka

Rozwód to jeden z najbardziej stresujących i trudnych momentów w życiu. Bardzo często zdarza się, że obie strony konfliktu walczą o ustalenie winy, kontakty z dziećmi czy przyznanie alimentów. Samodzielne przejście przez ten proces, może być ciężkie. Dlatego w sprawach rodzinnych, warto zdecydować się na pomoc profesjonalnego radcy prawnego. Paulina Pikulińska – Bołtromiuk pomoże Klientom w trakcie rozwodu, służąc wsparciem i doradztwem w tym zakresie. Wieloletnie doświadczenie, zdobyta na przestrzeni lat wiedza, wiele godzin na sali sądowej umożliwiają opracowanie indywidualnej strategii opartej na sprawdzonych metodach.

Rozwody – filia kancelarii z Hajnówki

Wybranie odpowiedniego pełnomocnika, który będzie nas reprezentować podczas rozprawy rozwodowej, jest kluczowe. Kancelaria radcy prawnego Pauliny Pikulińskiej – Bołtromiuk to najlepszy wybór w Hajnówce. Mecenas Paulina Pikulińska – Bołtromiuk brała udział w wielu sprawach o rozwód z orzeczeniem o winie lub bez orzeczenia, w takich, w których małżonkowie nie mogli dojść do wspólnego porozumienia oraz w sprawach bezspornych. Dzięki temu rzetelnie przygotuje się do rozprawy, ustali właściwą strategię, złoży odpowiednie pisma do sądu, zadba o materiał dowodowy. Pomoże również w negocjacjach z druga stroną oraz podpowie w jakiej sytuacji warto podpisać ugodę.

Już dziś skontaktuj się z radcą prawnym Pauliną Pikulińską – Bołtromiuk.

Prawo administracyjne